Відповідальний за інформаційне наповнення розділу “Новини” старший викладач кафедри
Дубовий Олександр Олександрович, тел. +380934620908
19.03.2025
Щира подяка
UNITERS Foundation з Варшави за турнікети.
13.03.2025
З випускниками Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, які навчались за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби проведено комплексні заходи з військово-професійної орієнтації молоді щодо вступу до Української військово-медичної академії.
Майбутнім кандидатам на навчання у ВВНЗ було доведено Правила прийому до Української військово-медичної академії у 2025 році: організація та строки прийому заяв і документів для участі у відборі, порядок проведення вступних випробувань та конкурсного відбору, порядок формування та оприлюднення рейтингового списку вступників. Роз’яснено питання щодо права на першочергове зарахування та обставини за якими кандидати не будуть допущенні до вступних випробувань, алгоритм проходження військово-лікарської комісії та порядок оформлення необхідних документів.
В ході бесіди майбутнім кандидатам було наголошено про важливість та перспективи професії військового-медика – не просто професії, а покликання та важливої місія в умовах повномасштабної війни за незалежність та майбутнє нашої держави.


06.03.2025
На кафедрі проведено чергове засідання гуртка “Рятівник” за темою: “eFAST протокол, адаптація можливостей невідкладного абдомінального ультразвуку до реалій війни в Україні”, доповідач старший викладач кафедри Наталія Гуменюк. Проведені теоретична та практична частини зі студентами 5, 6 курсу та лікарями-інтернами Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
03.03.2025
Протягом 24-28 лютого 2024 року зі студентами, які проходять підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу були проведені тематичні бесіди присвячені роковинам початку російсько-української війни.
Під час проведення заходу викладачі кафедри нагадали студентам трагічні дні початку повномасштабного вторгнення росії на територію Україну, обговорили питання передумов та основних причин російсько-української війни. За допомогою інтерактивної карти мали змогу розглянути основні етапи війни в Україні, її цілі та характер ведення.
Зазначений захід сприяв формуванню патріотичних цінностей у студентів, усвідомленню національної ідентичності, гордості за свою країну та активної громадянської позиції.


26.02.2025
25 лютого на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності». В олімпіаді прийняли участь 41 студент 1, 2 курсів медичних факультетів №1 та №2. Змагання проходили в 2 етапи: 1) Відповіді на теоретичні питання (тести); 2) рішення ситуаційних завдань.
Учасники продемонстрували високий рівень підготовки та креативний підхід до вирішення завдань. За результатами проведеної олімпіади члени журі визначили наступних переможців:
1 місце (164 бали): Горбачова Олександра В’ячеславівна, 2 курс, медичний ф-т №1, 9-а група ( старший викладач Дубовий О.О.);
2 місце (162 бали: Кальченко Дарія Петрівна, 2 курс, медичний ф-т №1, 1 б група (старший викладач Сидорчук Т.М.).
3 місце (159 балів):
Ковальчук Софія Олександрівна, 2 курс, медичний ф-т №2, 61-а група (старший викладач Дубовий О.О.);
Шаповалов Микита Сергійович, 2 курс, медичний ф-т №1, 6-а група (старший викладач Поляруш В.В.);
Пудов Геннадій Олександрович, 2 курс, медичний ф-т №1, 1-б група,(старший викладач Сидорчук Т.М.).




ОГОЛОШЕННЯ!
25 лютого на кафедрі медицини катастроф та військової медицини відбудеться перший етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності».
Дата: 25.02.2025
Початок: 16.30
Місце: кафедра медицини катастроф та військової медицини, 3 поверх, навчальна кімната №7.
Форма проведення: аудиторно
Посилання для реєстрації: до 12.00, 25.02.2025
ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ ТА ВІДПРАЦЮВАННЯ ПРОПУЩЕНИХ ЗАНЯТЬ
на кафедрі Медицини катастроф та військової медицини на ГРУДЕНЬ 2024-2025 навчального року
ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ ТА ВІДПРАЦЮВАННЯ ПРОПУЩЕНИХ ЗАНЯТЬ
на кафедрі Медицини катастроф та військової медицини на СІЧЕНЬ 2024-2025 навчального року
20.01.25 р. Заняття з курсантами Харківського національного університету внутрішніх справ.
Бінарне заняття на тему «Поняття та принципи застосування тактичної медицини» для курсантів ННІ №4 провели представники кафедри «Медицина катастроф та військової медицини» Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова – завідувач кафедри, кандидат медичних наук, доцент Микола Матвійчук і старші викладачки кафедри Вікторія Ангельська та Наталія Гуменюк.
Здобувачі освіти ознайомилися з принципами надання невідкладної допомоги пораненому згідно з рекомендаціями Комітету TCCC, способами надання допомоги в зоні під вогнем (CUF) і в зоні непрямої загрози (TFC). Курсанти відпрацювали способи зупинки критичних кровотеч за допомогою турнікетів для кінцівок, тампонування та тиснучих пов’язок. Ці навички є критично важливими для ефективного надання допомоги в умовах бойових дій, де кожна хвилина має значення для порятунку життя.
https://univd.edu.ua/uk/news/22162

07.01.2025 р.
Під час зимових канікул з громадянами України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби були проведені комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки.
Заняття були організовані та проведені на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, а саме в тренажерному та симуляційному залах, спеціалізованих класах, спортивному залі та на території університету.
Практичні заняття спрямовувались на вивчення досвіду бойових дій підрозділів та військових частин Сил оборони України набутого під час війни з росією, формування у студентів високих морально-психологічних військово-професійних та лідерських якостей для подальшого виконання військового обов’язку.
За час проведення комплексних практичних занять кожен отримав практичні навички щодо дій солдата в сучасному бою, порядок і способи надання домедичної допомоги пораненим та їх евакуація з поля бою, бойові властивості та будову стрілецької зброї і застосування її в бою, способи ведення розвідки противника, вивчення місцевості та порядок орієнтування на ній вдень і вночі, способи і послідовність обладнання одиночних окопів, способи захисту від зброї масового ураження та користування засобами індивідуального та колективного захисту від зброї масового ураження, а також основні положення Стройового статуту та Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.
Окрім отриманих знань та вмінь студенти отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень від спілкування з однокурсниками та викладачами.


Вітаємо!
Колектив кафедри щиросердно вітає доцента кафедри ЧОРНУ Валентину Володимирівну з присудженням наукового ступеня “ДОКТОР МЕДИЧНИХ НАУК”.
Бажаємо наснаги, подальших наукових здобутків, досягнень та звершень!
Тренінг з зупинки кровотечі.
На базі Вінницького підприємства незрячих для членів місцевого осередку УТОС та підприємства незрячих було проведено актуальний тренінг щодо способів зупинки кровотечі.
Захід був організований та проведений старшим викладачем кафедри медицини катастроф та військової медицини Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, членом Українського товариства сліпих (УТОС) Наталією Гуменюк, яка також є міжнародним інструктором з травми. Курс сертифікований американською колегією хірургів.
На тренінгу йшлося, як в побутових умовах зупиняти кров після вибухів та інших травмуючи факторів. Після опрацювання теоретичного матеріалу слухачами були відпрацьовані практичні навички щодо зупинки кровотечі, що є особливо важливим для людей з вадами зору.
Усі учасники тренінгу отримали сертифікати та позитивні емоції.
Тренінг “Розширена підтримка життя при травмах” (ATLS);
З ініціативи Міжнародного медичного корпусу (International Medical Corps) і Гарвардської гуманітарної ініціативи (Harvard Humanitarian Initiative) на базі симуляційного центру ВНМУ ім. М.І. Пирогова 13-17 та 20-24 травня проведено навчальні тренінги для медичних працівників Вінниччини та низки областей країни.
Для присутніх, зокрема науково-педагогічних працівників кафедри медицини катастроф та військової медицини, сертифікованими інструкторами було проведено курси:
“Розширена підтримка життя при травмах” (ATLS);
“Основи роботи з дитячою травмою” (PTF);
“Підтримка життя при травмах на догоспітальному етапі” (PHTF);
“Зупинка кровотечі” (StB).
По кожному тренінгу учасники отримали теоретичні знання та практичні навички для надання високоякісної медичної допомоги при травмах та кровотечах для дорослих і педіатричних пацієнтів на догоспітальному та госпітальному етапах.
Учасники курсів підвищили свій професійний рівень, покращили фахові навички, ділилися власним досвідом, а також отримали сертифікати про успішне проходження тренінгів.
Перший крок в науку – 2024
18-19 квітня 2024 року у ВНМУ ім. М.І. Пирогова відбулась ХХІ Студентська наукова конференція з міжнародною участю «Перший крок в науку – 2024». На кафедрі медицини катастроф та військової медицини була організована робота секцій «Медицина катастроф», «Медицина та психологія надзвичайних ситуацій. Безпека життєдіяльності» та «Військова медицина».
В ході конференції 42 здобувача представили 32 доповіді з них 2 стендові доповіді. За результатами проведення Студентської наукової конференції призові місця здобули:
СЕКЦІЯ: Медицина катастроф – І місце – Микола Коломієць, ІІ місце – Галина Гаврилюк, ІІІ місце – Діана Гонишнюк та Катерина Полєся, найкраща стендова доповідь – Катерина Спрут.
СЕКЦІЯ: Медицина та психологія надзвичайних ситуацій. Безпека життєдіяльності – І місце – Катерина Карячка та Анастасія Попатенко, ІІ місце – Микита Шаповалов, ІІІ місце – Беженар Євгенія та Воробйова Олександра, Найкраща стендова доповідь – Александра Дець.
СЕКЦІЯ: Військова медицина – І місце – Юлія Бурдейна та Марина Ільчук, ІІ місце – Владислава Кобець та Анастасія Ткач, ІІІ місце – Станіслав Шкондін.
Вітаємо переможців та керівників наукових робіт.
Підготовка офіцерів запасу медичної служби.
Завершуються проведення комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки із здобувачами ВНМУ, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби.
Комплексні практичні заняття спрямовувались на вивчення здобувачами досвіду бойових дій підрозділів Збройних Сил України.
Окрім отримання знань та вмінь з предметів навчання, на практичних заняттях особлива увага зверталась на психологічну підготовку здобувачів ЗВО, з метою формування у них психологічної стійкості та психологічної готовності до бою. Попереду ще завершальний етап, на якому кожен здобувач буде оцінений за результатами комплексного контрольного заняття.
Тренінг для викладачів ЗВО з питань базової та розширеної серцево-легеневої реанімації у дорослих та дітей.
23-24 жовтня 2023 р. приймали участь у тренінгу для викладачів ЗВО з питань базової та розширеної серцево-легеневої реанімації у дорослих та дітей, який відбувся на базі центру симуляційної медицини «МедВінСім» ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Захід відбувся за підтримки Офісу ВООЗ України, МОЗ України та адміністрації ВНМУ імені М.І. Пирогова (В.о. ректора Шевчука Ю.Г., керівника навчального відділу Л.В. Фоміної).
Під час проведення тренінгу увага тренерів приділялася не лише техніці виконання практичних навичок, але й структурі та методології проведення практично-орієнтованого заняття для студентів; уніфікації викладання та критеріїв для оцінювання (чек-лист); особливостям комунікації зі «складним» студентом-курсантом; мотиваційним аспектам для викладача та студента; важливості проведення дебрифінгу після виконання клінічного сценарію.
Висловлюємо щирі слова вдячності організаторам та координатору проекту, професіоналізму тренерів та логістику заходу!