17 квітня 2025 року в рамках ХХІІ студентської наукової конференції «Перший крок у науку-2025» на кафедрі медицини катастроф та військової медицини відбулось засідання секції «Медицина та психологія надзвичайних ситуацій. Військова медицина», в якій прийняли участь студенти 2-5 курсів університету.
Члени журі оцінювали доповіді за певними критеріями. Зокрема, брали до уваги:
актуальність та аргументованість вибору теми дослідження; рівень виконання завдань, їх відповідність мети дослідження; вміння чітко та ясно викладати думки, критично осмислювати використання джерел; оформлення презентації/постера наукового дослідження; чіткість та правильність відповідей на запитання. По завершенню засідання журі відзначило доповідачів, виступи яких були найцікавішими та найзмістовнішими відповідно до обумовленої тематики.
Конференція пройшла в дружній атмосфері, у дусі наукового дискусу. За відгуками присутніх доповіді учасників сприяли підвищенню обізнаності щодо збереження та зміцнення здоров’я, сучасних технологій домедичної допомоги в умовах воєнного часу.
ПЕРЕМОЖЦІ КОНФЕРЕНЦІЇ
Перше місце: Сирота Ганна Геннадіївна, 13б гр., 5 курс, Сирота Марія Геннадіївна 8-а гр, 5 курс.
Назва роботи: «Ресусцитація з використанням свіжої цільної крові в умовах воєнного часу: досвід воєнної медицини україни та перспективи подальших досліджень».
Науковий керівник: д.мед.н., доц. В.В. Чорна
Друге місце:
Токарчук Марія Вадимівна 64 гр., 5 курс.
Назва роботи: «Динаміка зміни психічного стану військових у процесі реабілітації». Науковий керівник: ст. викл. В.Ю.Ангельська, ст. викл. Н.І.Гуменюк
Коломієць Наталя Володимирівна 13-б гр., 4 курс
Назва роботи: «Вплив тактики ведення бою на розвиток гіпотермії та особливості надання домедичної допомоги».
Науковий керівник: ст. викл. В.М. Сивак
Гаркуша Віталіна Василівна 8-а гр., 5 курс
Назва роботи: «Динаміка вживання різних пристроїв тютюнопаління серед молоді в Україні під час війни».
Науковий керівник: ст. викл. В.В. Слободян
Третє місце:
Зуєва Катерина Олегівна, Алексеєнко Анастасія Віталіївна 61-а гр. 3 курс
Назва роботи: «Адаптаційні реакції організму на стрес».
Науковий керівник: ст. викл. В.Ю.Ангельська, д.мед.н., доц. В.В. Чорна, ст. викл. Н.І.Гуменюк
Богородіченко Олександра Сергіївна, Мотревич Анастасія Валеріївна 61-б гр., 3 курс
Назва роботи: «Вплив дитячих травм і насильства на формування суїцидальної поведінки».
Науковий керівник: ст. викл. В.Ю.Ангельська
Кононюк Анастасія Володимирівна 12-а гр., 2 курс
Назва роботи: «Зомління: причини, ризики та домедична допомога».
Науковий керівник: ст. викл. Н.І. Гуменюк, ст. викл. В.В.Поляруш
Найкраща стендова доповідь: Перенчук Артем Віталійович 3 курс, 62-б група
Назва роботи: «Тривожна валіза в умовах воєнного часу».
Науковий керівник: к. псих.н., доц. А.М.Шевчук
Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» має професійно-фахову спрямованість. Вона присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я. На заході було представлено сім номінацій, у кожній – п’ять учасників.
Приємно відзначити, що у номінації «Взірець служіння суспільству» був нагороджений завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова кандидат медичних наук, доцент Микола МАТВІЙЧУК.
Тож колектив кафедри вітає Миколу Васильовича з почесною нагородою!
Це визнання є свідченням Вашої щирої відданості, глибокої відповідальності та невтомної праці на благо суспільства. Ви є справжнім прикладом того, як одне серце, наповнене добром, може змінювати життя інших на краще.
Ваші вчинки надихають, а Ваша діяльність об’єднує навколо ідеї взаємодопомоги, людяності та справедливості. Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових звершень та невичерпної енергії у всіх починаннях!
09 квітня викладачі кафедри медицини катастроф та військової медицини прийняли активну участь у проведенні на базі Симуляційного центру університету «Тижня медичних факультетів №1, 2». План заходу передбачав проведення майстер-класів з надання домедичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій та воєнного часу.
Кафедрою було представлено 5 станцій, на яких відповідно до алгоритмів MARCH та DRABC, відпрацьовувались наступні навички: тимчасова зупинка критичної кровотечі шляхом накладання турнікету С.А.Т. і тампонування рани; відновлення прохідності дихальних шляхів при обструкції стороннім тілом; голкова декомпресія при напруженому пневмотораксі; серцево-легенева реанімація в догоспітальних умовах. Для проведення занять використовувалось все необхідне сучасне медичне обладнання: муляжі, фантоми, моделі, тренажери.
В заході прийняли участь студенти 1-6 курсів медичного факультету №1 та 2. Особливу зацікавленість під час проведення занять виявили студенти 1 і 2 курсів, які намагались прийняти участь у всіх майстер-класах, задавали багато запитань та отримували на них змістовні відповіді.
Учасники, серед яких були також працівники кафедри, почули багато корисних порад та із великою цікавістю прийняли участь у обговоренні питань щодо раціонального і збалансованого харчування в сучасних умовах, задавали багато питань й ділились власним досвідом.
Щира подяка UNITERS Foundation з Варшави за турнікети.
З випускниками Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, які навчались за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби проведено комплексні заходи з військово-професійної орієнтації молоді щодо вступу до Української військово-медичної академії.
Майбутнім кандидатам на навчання у ВВНЗ було доведено Правила прийому до Української військово-медичної академії у 2025 році: організація та строки прийому заяв і документів для участі у відборі, порядок проведення вступних випробувань та конкурсного відбору, порядок формування та оприлюднення рейтингового списку вступників. Роз’яснено питання щодо права на першочергове зарахування та обставини за якими кандидати не будуть допущенні до вступних випробувань, алгоритм проходження військово-лікарської комісії та порядок оформлення необхідних документів.
В ході бесіди майбутнім кандидатам було наголошено про важливість та перспективи професії військового-медика – не просто професії, а покликання та важливої місія в умовах повномасштабної війни за незалежність та майбутнє нашої держави.
Протягом 24-28 лютого 2024 року зі студентами, які проходять підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу були проведені тематичні бесіди присвячені роковинам початку російсько-української війни.
Під час проведення заходу викладачі кафедри нагадали студентам трагічні дні початку повномасштабного вторгнення росії на територію Україну, обговорили питання передумов та основних причин російсько-української війни. За допомогою інтерактивної карти мали змогу розглянути основні етапи війни в Україні, її цілі та характер ведення.
Зазначений захід сприяв формуванню патріотичних цінностей у студентів, усвідомленню національної ідентичності, гордості за свою країну та активної громадянської позиції.
25 лютого на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності». В олімпіаді прийняли участь 41 студент 1, 2 курсів медичних факультетів №1 та №2. Змагання проходили в 2 етапи: 1) Відповіді на теоретичні питання (тести); 2) рішення ситуаційних завдань.
Учасники продемонстрували високий рівень підготовки та креативний підхід до вирішення завдань. За результатами проведеної олімпіади члени журі визначили наступних переможців:
1 місце (164 бали): Горбачова Олександра В’ячеславівна, 2 курс, медичний ф-т №1, 9-а група ( старший викладач Дубовий О.О.);
2 місце (162 бали: Кальченко Дарія Петрівна, 2 курс, медичний ф-т №1, 1 б група (старший викладач Сидорчук Т.М.).
3 місце (159 балів):
Ковальчук Софія Олександрівна, 2 курс, медичний ф-т №2, 61-а група (старший викладач Дубовий О.О.);
Шаповалов Микита Сергійович, 2 курс, медичний ф-т №1, 6-а група (старший викладач Поляруш В.В.);
Пудов Геннадій Олександрович, 2 курс, медичний ф-т №1, 1-б група,(старший викладач Сидорчук Т.М.).
25 лютого на кафедрі медицини катастроф та військової медицини відбудеться перший етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності».
Дата: 25.02.2025
Початок: 16.30
Місце: кафедра медицини катастроф та військової медицини, 3 поверх, навчальна кімната №7.
Форма проведення: аудиторно
Посилання для реєстрації: до 12.00, 25.02.2025
Відпрацювання занять з 17.02 по 21.02.2025 буде проводитись онлайн у вівторок та четвер з 15.00 до 17.00 за посиланням:https://teams.microsoft.com/l/team/19%3AiRBIoOHFW5c1t1asrrtETgGspI5AwQw-IvBI3EJQj4o1%40thread.tacv2/conversations?groupId=283bd56e-54ad-4253-ac39-27299bb620e6&tenantId=7346d930-ca22-4336-8ec1-7d11541393e4
Вівторок старший викладач Дубовий Олександр Олександрович
Четвер старший викладач Гуменюк Наталія Іванівна
на кафедрі Медицини катастроф та військової медицини на ГРУДЕНЬ 2024-2025 навчального року
на кафедрі Медицини катастроф та військової медицини на СІЧЕНЬ 2024-2025 навчального року
Бінарне заняття на тему «Поняття та принципи застосування тактичної медицини» для курсантів ННІ №4 провели представники кафедри «Медицина катастроф та військової медицини» Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова – завідувач кафедри, кандидат медичних наук, доцент Микола Матвійчук і старші викладачки кафедри Вікторія Ангельська та Наталія Гуменюк.
Здобувачі освіти ознайомилися з принципами надання невідкладної допомоги пораненому згідно з рекомендаціями Комітету TCCC, способами надання допомоги в зоні під вогнем (CUF) і в зоні непрямої загрози (TFC). Курсанти відпрацювали способи зупинки критичних кровотеч за допомогою турнікетів для кінцівок, тампонування та тиснучих пов’язок. Ці навички є критично важливими для ефективного надання допомоги в умовах бойових дій, де кожна хвилина має значення для порятунку життя.
Заняття були організовані та проведені на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, а саме в тренажерному та симуляційному залах, спеціалізованих класах, спортивному залі та на території університету.
За час проведення комплексних практичних занять кожен отримав практичні навички щодо дій солдата в сучасному бою, порядок і способи надання домедичної допомоги пораненим та їх евакуація з поля бою, бойові властивості та будову стрілецької зброї і застосування її в бою, способи ведення розвідки противника, вивчення місцевості та порядок орієнтування на ній вдень і вночі, способи і послідовність обладнання одиночних окопів, способи захисту від зброї масового ураження та користування засобами індивідуального та колективного захисту від зброї масового ураження, а також основні положення Стройового статуту та Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.
Окрім отриманих знань та вмінь студенти отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень від спілкування з однокурсниками та викладачами.
Вітаємо!
Тренінг з зупинки кровотечі.
Перший крок в науку – 2024